Представителна изява на клуба по Гейминг концепции
За поредна година група по занимания по интереси „гейминг концепции“ към ПМГ стартираха участието си в междуучилищната лига по електронни спортове в направленията Counter-Strike 2 “NASEDEMSME” и новосформираният отбор по LoL „AFK in class“. Началото на надпреварата е обнадеждаващо за силистренските отбори, които демонстрираха добра комуникация и координация, като за дебютанти в такъв тип съревнование на национално ниво.
Отборният дух и желанието за добро представяне на отборите от ПМГ не остават незабелязани и от организаторите на турнира, които споделят, че нивото на геймърите е доста конкурентно спрямо страната.
Развръзката на първенството се очаква в края на 2025/2026 учебна година , като до финалната фаза достигат първите четири отбора от двете игри.
Да си пожелаем „NASEDEMSME“ и „AFK in class“ да са сред финалистите.
